Stichting De Wending is onlangs gestart met een BuurtAanpak in de Jan Maijenbuurt. Een buurt waar veel te doen is op het gebied van energiearmoede, klimaatadaptatie, schimmel en sociale verbinding.
Daarom gaan ze op 3 juli met alle partners, collega’s, buurtbewoners, sociale ondernemers, wijkhistorici, boomspiegelexperts en stadsdeelvoorzitters een duurzaam buurtfeestje bouwen. En daar hebben we jou bij nodig! Kom je ook?
Wat kun jij en bewoners verwachten?
- Kennismaken met buren en lokale initiatieven
- Deel jouw idee voor een gezonde en duurzame buurt
- Duurzaamheidsmarkt vol praktische tips en producten
- Workshops over energiebesparing en klimaatadaptatie
- Spelletjes en activiteiten voor het hele gezin
- Lokale lekkernijen van de Tagerijn
- Muziek van onze eigen huisband
Voor wie?
- Bewoners van de John Franklin- en Jan Maijenbuurt
- Lokale partners en organisaties
- Iedereen die wil bijdragen aan een fijnere buurt
Waarom dit evenement?
Energiearmoede en alle gevolgen van dien, zoals hoge energierekeningen, tocht, vocht en schimmel – raken heel veel mensen in Amsterdam. In West speelt dit extra sterk, en zaken zoals klimaatverandering maken dit alleen maar erger. Veel bewoners zitten met de vraag: waar kan ik terecht voor hulp, maar net zoveel bewoners zitten weer met de vraag: wat kan ik doen om te helpen? Daar kunnen we samen wat aan doen!
Met deze kick-off starten we samen een structurele BuurtAanpak waarbij verbinding centraal staat. We zoeken buren die elkaar willen helpen, en we brengen lokale organisaties bij elkaar die praktische ondersteuning kunnen bieden. Dit is niet eenmalig – we blijven in de buurt actief!
donderdag 3 juli | 14:30 uur | Jan Maijenstraat | toegang gratis