Op zaterdag 23 mei is er van 12u tot 17u een speciaal programma in De Inheemse Plantenwinkel: de Biodiversiteit Academie gaat van start! Hier leer je meer over stadsnatuur, ecologische tuinieren en hoe we onze bedreigde wilde bijen, vlinders en andere insecten kunnen beschermen. Wat gaan we deze middag doen?
12.30 Lezing van Inheemse plantenkweker Mark Wierstra. Kweker Mark levert vanuit het Friese Dronryp de meeste planten voor De Inheemse Plantenwinkel. Hij studeerde bos- en natuurbeheer en startte in 2022 uit liefde voor de natuur zijn inheemse kwekerij. Mark vertelt over het hoe en waarom van inheemse planten en hoe wij als Amsterdammers daar zelfs op kleine schaal de lokale insecten een handje mee kunnen helpen.
14.00 Lezing door Hans Kalliwoda. Kunstenaar Hans Kalliwoda laat met zijn bijentotems voor ‘refubees’ (https://www.instagram.com/beetotems_for_refubees/) zien dat steden bij uitstek geschikte plekken zijn voor wilde bijen. Hij vertelt ons hoe we het verder uitsterven van wilde bijen kunnen voorkomen en zo gelijk de biodiversiteit in de stad kunnen verbeteren
15.00 Zaadbommen maken met klimaatburgermeester Iris Poels. Word een guerrilla gardener! Met je eigen gemaakte zaadbommen tover je elk braak stukje grond om tot groen paradijs. Tijdens het draaien van deze biodiversiteits-ballen vertelt Iris hoe het ervoor staat met de broodnodige acties van Voedselpark Amsterdam en het Zonnebloemprotest.
15.30 Rondleiding door natuurkunstenaar en hoofdtuinier Theun Karelse. Theun neemt je mee in de twee binnentuinen van Midwest waar volop gekwaakt, gespettert en gezoemd wordt.
Opgeven hoeft niet en deelname is gratis.